EwTrTw9577 EwTrTw9577
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

Molly also buys a bag of 8 apples for $3.60. Write and

solve an equation to find how much Molly paid for

each apple.

Respuesta :

shmemella shmemella
  • 22-01-2021

Answer:

each apple is 0.45

Step-by-step explanation:

$3.60 divided by 8 is equal to 0.45.

Answer Link

Otras preguntas

Why selling is never ending process in business?? ​
*. What was unusual about Liu Bang, the founder of the Han Dynasty?
What actions and policies of Ngo Dinh Diem provoked resistance in South Vietnam and contributed to his eventual overthrow? Write your answer in a paragraph of 1
Sofia worries that if something happens to her husband and he dies, she will lose everything—their home, their cars, etc. Which type of business should Sofia co
Please help! How do you know if the domain or the range of a graph are all real numbers?
What convention did Italian Baroque artist Caravaggio use in convention on the Way to Damascus? A. The artist depicted religious figures within a heavenly backg
Sport Soccer Jogging Walking Skiing Football Total Hrs 5 20 What percentage 10 of total hours was 5 spent walking? 10 [?]% 50
A system of equations is graphed on the set of axes below. The solution of this system is?
All of the following are service occupations, EXCEPT
write 2,700,000 in scientific notationA. 2.7 x 10^-6B. 2.7 x 10^6C. 2.7 x 10^5D. 27.00 x 10^5​