WeLikeTikTok
WeLikeTikTok WeLikeTikTok
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

A pack of four CFL bulbs cost $5.12 what is the cost for CFL bulb HELPPP MEHHH BTW ADD ME ON FORTNITE poineytail360

Respuesta :

tytya2526 tytya2526
  • 22-01-2021

$1.28

If you divide $5.12 by 4 you get 1.28

so it's 1.28 per

Answer Link

Otras preguntas

Can someone help me I’m stuck on this question
Simplify. 2x(3-1)+3 7 8 10 12
Tomas works as an underwater photographer. He starts at a position that is 15 feet below sea level. He rises 9 feet, then descends 12 feet to take a photo of a
Billy tells his teacher that his grandfather lived in the state of Florida in 1969 and survived Hurricane Michale. His teacher does not believe him . Why not?
Identify the reattachment point.
Across 1. the alkali metal in Period 4
How were the ancient Egyptians’ advancements in the fields of astronomy and mathematics helpful to farmers?please help quickly
What’s the greatest common factor of 60 and 60?
18. Make a drawing of a classroom scene. 19. Weave a decorative cloth to hang on a wall. 20. Paint a nonobjective work. 21. Make a sketch as part of planning a
What is the value of h(3)