jshshhshshshajah jshshhshshshajah
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

3 pounds of gummie bears cost $8.97.
What will one pound cost?

Respuesta :

rjeifsdlkx
rjeifsdlkx rjeifsdlkx
  • 22-01-2021

Answer:

2.99

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Easy Question!AlgebraSolve -2b - 4 = 10 IN ALGETILES!Thanks!
in poetry and fiction the main reason for using vivid words is to? A, keep reader guessing B, explain the ideaC,illustrate the writer biasD, Create a mental ima
Why did the queen have the king measure the rug
Can someone check my answers and help with the other two. Please.
The Boreal forest is a part of the alpine biome. Please select the best answer from the choices provided T F
Can you find the subject or verb of a sentence in a prepositional phrase
Can anyone help Please ‍♀️
How were the reasons for founding Maryland similar to other English Colonies?
What is the Shoe Store price for a pair of shoes that cost $28 at the department store? Explain your reasoning. Regular Department Store Price $20 $25 $30 $35
Find the value of x?