mymy4430
mymy4430 mymy4430
  • 23-01-2021
  • Mathematics
contestada

Sheets of Stickers
Cho is considering buying stickers by the sheet.
Four sheets cost $14.
How much would 11 1/2 sheets cost?
Guys plz help this is do tomorrow.

Sheets of Stickers Cho is considering buying stickers by the sheet Four sheets cost 14 How much would 11 12 sheets cost Guys plz help this is do tomorrow class=

Respuesta :

lbmaggi13
lbmaggi13 lbmaggi13
  • 23-01-2021
4 sheets cost $14
2 sheets cost $7
1 sheet costs $3.5
1/2 sheet costs $1.75

answer:

11 1/2 sheets cost $40.25
Answer Link

Otras preguntas

If P(A)=2/3, P(B)=4/5, and P(AvB)=8/15, what is P(A^B)?
Where is erosion concentrated along a meandering stream?
If y varies directly as x and y = 8 when x = 4, what is the value of y when x = 16?
¿Cuánto tiempo hace que comiste el desayuno?
Consider triangle pqr. Which is the length of side qr
Damien has lived in the apartment building for five years. Ken has lived there for 250 weeks. Who has lived in the building longer? Explain. Make a table to hel
Nonverbal communication consist of
Please help with at least one of these ( I accept 1 answer if you have it; make sure you are 100% positive its correct though!) See the attachment below. Thanks
Which sentence is an example of direct characterization?
The technology in the picture produces which energy conversion