00060330
00060330 00060330
  • 24-01-2021
  • Mathematics
contestada

Music lessons cost $20 per week. How much do 6 weeks of lessons cost? i need the expression

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-01-2021

Answer:

20+20+20+20+20+20= 120

Step-by-step explanation:

2^6 = 120 hope this helps! plz mark brainliest

Answer Link
lorenamuresan
lorenamuresan lorenamuresan
  • 25-01-2021
20x
20 ( cost per week )
x ( amount of weeks )
20 x 6 = $120
Answer Link

Otras preguntas

what is the multiplicative identity of the complex number –3 + 5i
if the function g is the inverse of the function f predict f(g(x)) and g(f(x)).
The proud parents took every opportunity to_________to their daughters sussessful career Please help me this is from k12 vocab 8th grade lesson 8c
Mr . Jackson sold 3 computer monitors in the 1st year. In the 2nd year, he sold 4 times as many monitors as the 1st year. In the 3rd year ,he was able to sell
The reaction described in Part A required 3.98L of calcium chloride. What is the concentration of this calcium chloride solution?
Completely factor the following expression t^2+4tv+4^2
how can adding doubles help you multiply by 2? give an example
if you had to subtract 426 from 913, how many times would you need to regroup how can you tell
5/12+n=1/2 solve for n
list 8 features that tell you a document is a letter