alenarm2008
alenarm2008 alenarm2008
  • 25-01-2021
  • Mathematics
contestada

It cost $13.50 to but 3 used video games how much will it cost to buy 1

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 25-01-2021

Answer:

4.50

Step-by-step explanation:

thats really easy bro just divide $13.50 by 3 and you get your answer

Answer Link
Ricardia
Ricardia Ricardia
  • 25-01-2021

Answer:

1 =$4.50

Step-by-step explanation:

since all 3 cost $13.50 you divide 13.50 by 3 to find your total

Answer Link

Otras preguntas

how is the process of cell division in prokaryotes different from cell divition in eukaryotics
Women who are pregnant should: a. eat healthy b. take prenatal vitamins c. visit the obstetrician regularly d. all of the above
In "The Fiery Furnace," what trait do Shadrach, Meshach, and Abednego demonstrate when they begin serving in the king's palace in Babylon? A. humility B.
Which kind of pronoun is the underlined word? His dog has a tail, but the poor thing cannot wag it. _ A. personal B. reflexi
Phosphorus is most abundant in the
what was the first section of land added to the new United states
How does agamemnon hear about odysseus's homecoming?
? M/S = 7.2 km/h ------ PLEASE HELP
Tony is going to put $900 in a savings account that earns 3.2% simple interest. He will leave the money in there for 4 years. How much money will he earn in int
What's the mileage count between Tennesessee and Miami?