treyweaver
treyweaver treyweaver
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

An 8-lb bag of apples costs $7.52. What is the cost of apples per pound?

Respuesta :

lukewigzy
lukewigzy lukewigzy
  • 26-01-2021

Answer:

94 cents

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How does king shift the idea of being "extremist" from something negative to something positive?
Nuestro primer pasatiempo favorito es la música. Nos ________ las celebraciones. No nos ________ pasar el rato solos. Gustan; encantan gusta; encanta encantan;
What were some of the key benefits of the crusades
A rhombus with right angles
The liter is used to measure _____. weight mass volume length
What is the area of the figure below.
Help me someone pleeeeeaaaaaaaaseeeeeee
Which nation exports the largest amount of oil?Saudi Arabiayemenlibyaoman​
These are triangles with congruent angles and proportional sides.
What is 9% of 89,000