klowe4811
klowe4811 klowe4811
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

if pear cost 1.95 per pound how much would to pounds cost plz answer back thank you and god bless you.

Respuesta :

rex12342 rex12342
  • 26-01-2021

Answer:

$3.90

Step-by-step explanation:

please give me brainliest

Answer Link

Otras preguntas

Someone please answer i’ll give brainly. How many atoms of carbon of 2 molecules of C3H8
Which fraction does the colored portion of the picture represent?
HELPPP! What is a rational number between 12/5 and 13/5!! It’s due tomorrow!!
Work out the missing numbers: a) 2.8 x ? = 3.92 b) ? x 1.7 = 2.21
Please help me with this
A model submarine is 12 cm long. If it was built with a scale of 4 cm : 5 m then how long is the real submarine?
What is the area of the figure
4. A mountain cabin on 1 acre of land costs 30,000 dollars. If the land cost 4 times as much as the cabin, what was the cost of each?
help im unable to solve, A boy earns Rs. X in a week and spends Rs. Y in a week. His savings for the week is
How many people died in the bombing of hiroshima and nagasaki?.