haydenocampo9 haydenocampo9
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas cost $1.05 a pound at the market. If Conner
bought 3.4 pounds, what was the total cost?

Respuesta :

Goldie21
Goldie21 Goldie21
  • 26-01-2021

Answer:

I think the answer is 3.57 because 3.4 x 1.05 is 3.57

Answer Link
vincentvan207 vincentvan207
  • 26-01-2021
The answer is $3.57, $1.05 x 3.4= $3.57
Answer Link

Otras preguntas

I need help solving this in simplest form
Y=f(x)=(-4)^x find f(x) when x=0
What is 52 divided by 8 equals? And what is the remainder
What are the 4 constitutional pillars?
Lin took 75 boxes of carrots and 80 boxes of potatoes to the market. She sold 68 Bowes of carrots and 71 boxes of potatoes how many boxes of vegetables did she
The part of the computer that contains the brain, or central processing unit, is also known as the
Which number is IRRATIONAL? A) 25 B) 32 C) 49 D) 64
history what is the mean of kkk
Ron is creating building blocks in Word. How can he make the building blocks that he created available? A) Store those building in Normal template B) Store thos
Which is true about members of the House of Representatives? Their average age is 57. Their average age is 25. Their ave