hellokittyob
hellokittyob hellokittyob
  • 22-02-2021
  • Mathematics
contestada

ASAP ASAP ASAP ASAP MATH MATH MATH homework

ASAP ASAP ASAP ASAP MATH MATH MATH homework class=

Respuesta :

sszet7250
sszet7250 sszet7250
  • 22-02-2021

Answer:

$20

Step-by-step explanation:

Simple, if he sold 16 pretzels, and each one costs $1.25, then multiply the cost by how many:

16X1.25=20

So he got $20

I hope this helps!

Answer Link
AASESH
AASESH AASESH
  • 21-08-2021

Answer:

20

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

5x-8=37 find the value of x
At what level(s) of protein structure would you expect to find disulfide bridges? A.primary B.secondary C.tertiary D.quaternary E.only in b and c
I only regret I have but one life to lose for my country, was said by: Nathan Hale Thomas Paine Thomas Jefferson
how does the water cycle affect weather in california
ways in which the Government is actively involved with the purpose of changing the economy with regard to unemployment or inflation (or deflation).
How can you write a percent as a fraction with a denominator of 100?
traveling at 65 miles per hour how long will it take me to drive 310 miles
All single-celled organisms are referred to as _________. A)amoeba B)euglena C)unicellular D)polycellular
1/3 (n+1)+2=1/6 (3n-5)
IgG bonds readily to the free form of a) vitamin A b) vitamin C c) vitamin E d) riboflavin