jack331 jack331
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

Veronica’s favorite breakfast cereal costs $0.31 per ounce. How much would she spend on 16 ounces of cereal?

Respuesta :

mindyrice777
mindyrice777 mindyrice777
  • 25-02-2021

Answer:

$4.96

Step-by-step explanation:

16 x 0.31 = 4.96

Answer Link

Otras preguntas

according to Madison, why are governments necessary
A(n) _____ is a material that contains only one kind of atom
please help with this math question
someone please help with this question
Which of these was a significant reason for the reawakening of the American women's rights movement in the post-World War II era? A) the first female justice wa
analyze the role the quran played on islamic art and architecture in the muslim world
A container of cream cheese weighs 250 grams, which os equivalent to 8.8. caculate the missing conversion
My experience was interesting and educational. I learned a lot from CHROUS. A couple things that stood out to me the most was .... I have to give a detailed pa
What was George Washington's mid-summer job?
Elige. Select the word or phrase that best completes each sentence 1. Podemos encontrar información sobre restaurantes buenos y museos en . un libro -- el per