owlfan owlfan
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas sell for $0.49 for 1 pound. How much will 1.31 pounds cost?

Respuesta :

aliciamaida1214 aliciamaida1214
  • 25-02-2021
ANSWER: 0.64 cents

EXPLANATION: 0.49x1.31 = 0.6419 = 0.64
Answer Link
AlterrLKN
AlterrLKN AlterrLKN
  • 25-02-2021

Answer:

0.64

Step-by-step explanation:

Bananas:0.49:1

?:1.31

1x1.31 is 1.31 so

0.49x1.31=0.64

Answer Link

Otras preguntas

May 7, 1915 - a German U-Boat torpedoes and sinks the Titanic, killing over 1,000 people (some of whom were Americans). True or false
After waking, Ahmed looked out the window at the snow that had fallen overnight. It was the first snow of the year, and it was piled two feet high on the drivew
Mr. Forrest has 18 pepper plants and 24 green bean plants to put in adjacent sections of his garden. He wants the same number of plants in each row in both sect
1 + 1 PLS IM TIMEEEDDDD I WILL GIVE BRAINLIEST PLSPLSPLSPLSPLSPLSPLSPLS
How did European exploration affect the Americas? HELP FOR FREE BRAINLIST A Europeans brought gold and silver, making Native Americans wealthier. B Europeans i
what things did legalism emphasize
how would 4,612, 258,099 be writen in expaned form
2(x+3)=/,/,22 solve? help
Please help me Will mark Brainliest
In "The Wish" what does the quote below best show us about the boy? A He is overly fearful. B He has a great imagination. C He is very athletic. D He is very sm