BuzzyLearning
BuzzyLearning BuzzyLearning
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

A pencil cost $0.19. How much money will you spend if you buy p pencils?​

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 25-02-2021

Multiply the cost of one pencil by the quantity of pencils (p) you buy:

Total = 0.19p

Answer Link
demuremichelle demuremichelle
  • 25-02-2021
the answer would be .19p because it isn’t giving you a specific amount of pencils to buy.
Answer Link

Otras preguntas

The bowl-shaped depression at the top of a volcano is a A. fissure. B. conduit. C. vent. D. crater.
What conditions led to the Cuban rebellion in 1895?
What brought the abortion controversy to the front burner of American politics in the 1970s?
A dream goal should be
according to the modern classification system, which list is written correctly from least specific to most specific?
TSU is shown What are the missing side length inTSU? Show all work? keep your answer in simplified radical form.
The common use of poll taxes to inhibit black voters in the South was outlawed by the?: A. Twenty-fourth Amendment. B. Civil Rights Act of 1964. C. Voting Right
Select the sentence in which all pronouns are used correctly. A. Just between you and I, I am not impressed by our new manager. B. Be sure to divide all incom
if the root of a triad is d the 5th is the note
Mountains that form when large areas of Earth gradually move skyward as a unit are called _______ mountains. A. impoverished B. low-lying C. improvisation