cereddic cereddic
  • 26-02-2021
  • Mathematics
contestada

Rebecca bought 1.5 pounds of grapes for $2.18 per pound. How much did the grapes cost?

Respuesta :

zneuhausel zneuhausel
  • 26-02-2021

Answer:

$3.27

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which statement below is correct? a. The Nile is a major landform in North Africa. c. The Nile is essential for agriculture in Egypt. b. The Nile provides fresh
Which war propelled General Zachary Taylor into the national spotlight and helped him win the Presidential election in 1848?
how do animals use the food produced by plants
What two key reform movements gave rise to the women's suffrage movement? (6 points) Health and education reform Anti-slavery and temperance Factory reform and
Which of the following are traits of Romanticism? Select all that apply. individualism emotion mystery simplicity rationalism imagination restraint melancholy
Identify the subordinate clause in the sentence as a noun, adverb, or adjective clause. 1)Did anyone ask her what sort of present she would like for her birthd
The English words agrobiology and agriculture are derivatives of the Greek word agros. Based on this information, what is the most likely meaning of the Greek w
When you move your fingers to type a text message, you are using motor neurons of the ___ • Somatic nervous system • Sensory nervous system • Autonomic nervous
How to solve "brain drain" problem?
in the male reproductive system ,gametes are produced in the testicles.Which of the following structures of the female reproductive system has the same function