nyasiahhh07 nyasiahhh07
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

It cost me $7.15 for 5.5 ounces of candy. How much does it cost per 1 ounce of candy

Respuesta :

sadie100345
sadie100345 sadie100345
  • 25-03-2021
($1.30)
hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

how a charge and ions are connected
A triangle in which one angle measures more than 90 degrees is called?
what do not have a definite shape or volume in sience?
Bold-faced and italicized words help readers by a. showing cause and effect within a text. b. indicating parts of speech and grammatical clues. c. focusing a
_____ and its champion, the Centre D'Art, became a driving force behind the Haitian Art industry as a whole by bringing worldwide attention towards the small na
Cómo hacer un poema de amistad
What are the zeros of the function F of X equals X squared -13 X -30
how do you find the area of a triangle??
Which word best describes the tone of “Dust Bowl Blues”? a. desperate b. angry c. melancholy d. hopeful
Without this freedom there would be no political parties and no interest groups to influence the action of government. a. freedom of religion c. freedom to li