pennywlesser pennywlesser
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

A dozen (12) donuts cost $8.40. What is the cost per donut?

Respuesta :

studentsebastian07 studentsebastian07
  • 25-03-2021
I think the answer is 100.8
Answer Link
ytzelix ytzelix
  • 25-03-2021

Answer:

$0.70 is the cost per donut.

Step-by-step explanation:

Divide the cost (8.40) by 12 uwuwu.

Answer Link

Otras preguntas

SOMEONE PLEASE HELP ME WITH FRACTIONS ASAP NO LINKS
SOMEONE PLEASE HELP ME WITH FRACTIONS ASAP NO LINKS
Solve the system of equation (only real solutions) by the elimination method. Check your solutions. x² + y^2 + 2x = 25 x² + 4y^2 + 3x = 32
The picture below represents a nitrogen atom. How many protons does this atom have? A. O B. 7 C. 14 D. 21
present tense1. Mayap, biasa and maganaca __ the graduate attributes of the Assumptionists. A. areB.is 2. Assumptionists are maganaca or morally upright who ___
Please answer the photo below. Thanks
jada hair was 45 centimeter long she cut off 13 centimeters
50POINTS!!!!!!!!Most of the seven thousand people who joined the Regulator movement migrated from small settlements in the English countryside. the coastal plai
Give your words a workout--share what you now know about gray wolf behavior. Drawing on the knowledge you gained from reading the novel and the fact sheet, desc
How many grams of a 15 percent alcohol solution should be mixed with 40 grams of a 30 percent solution to obtain a solution that is 25 percent alcohol? A-.10 B-