lebohangndlovu659 lebohangndlovu659
  • 22-04-2021
  • Mathematics
contestada

lf oil costs $95 per barrel and $1 =R8. How much does a barrel cost in rands?.​

Respuesta :

aaliyahheadde
aaliyahheadde aaliyahheadde
  • 22-04-2021

Answer:

R760

Step-by-step explanation:

If $1 is equivalent to R8 and the total oil costs $95 you must multiply 8x95. This leaves you with an answer of R760

Answer Link

Otras preguntas

The risk-free rate is 4.2 percent and the expected return on the market is 12.3 percent. Stock A has a beta of 1.2 and an expected return of 13.1 percent. Stock
What do we know about Xoloitzcuintlis and chihuahuas? They appeared at about the same time. They are bred in different parts of the Americas They look like baby
A block slides on a frictionless, horizontal surface with a speed of 1.32 m/s. The block encounters an unstretched spring and compresses it. If it takes the blo
ILL GIVE BRAINLIEST TO FIRST ANSWERWhich of the following is an equivalent form of the compound inequality −44 > −2x − 8 ≥ −8?−2x − 8 > −44 and −2x − 8 ≥
What is the measure for the following ∠? m∠BOA 20 40 60
No production Web application, whether it resides inside or outside of the firewall, should be implemented without:
3x - 2 = -3x + 1 solve?..
Determine the area of the shaded region. Use 3 for pi. 196 square inches 294 square inches 462 square inches 588 square inches TY!
There are 40 students in your class. On one test, 95% of the students received passing grades. How many students failed the test?
How is the relative abundance calculated?