minor497517 minor497517
  • 26-04-2021
  • Mathematics
contestada

Anyone willing to help? Need the answer ASAP.

Anyone willing to help Need the answer ASAP class=

Respuesta :

homer21 homer21
  • 26-04-2021

Answer:the 12 ounce box is better to buy

Step-by-step explanation:

1.80 times 2= $3.60

12 ounces times 2= 24 ounces

Answer Link
nufuyt nufuyt
  • 26-04-2021

Answer:

The 20 oz box is better

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

how do you graph f(x)= |x-2|+5
four words that contain the small word which means the opposite of ''out
Every morning Sasha exercises for 20 minutes. She exercises k minutes every evening. Next week she will double her exercise time at night. Write an algebraic ex
What is the total weight of four cartons if each carton weighs 16 1/4 pounds
65+23...Use rounding or compatible numbers to estimate the sumWhat is the answer?
Please explain. A certain calling card gives you the following rate to call Malaysia. There is a connection fee of $0.39 which allows you to connect for up to
what multiplacated by something equals 224
y=8/3x-5  my teacher want me to find the slope and y-intercept for each equation
The bacteria that produce food from the chemicals in the water surrounding hydro thermal vents deep in the ocean are?
10 is what percent of 15