kevin3011grijalva kevin3011grijalva
  • 24-05-2021
  • Mathematics
contestada

Antoine buys 8 caramel apples for 20.00. Each caramel apple costs the same amount. What is the cost, in dollars, per caramel apple?

Respuesta :

aamirsami999
aamirsami999 aamirsami999
  • 24-05-2021

Answer:

2.5 per Caramel apple , just divide it , I hope that's correct and I'm sorry if it's not.

Answer Link
whitney15croom whitney15croom
  • 24-05-2021

Answer:

2 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

one serving of cereal is 32 grams. ella needs 18 servings of cereal for a soccer team breakfast. she wants to buy enough cereal with the least amout left over.
how do you figure our what number is 24% of 80
Could someone help me do this using substitution I need to know how to do this for math
You scored the following grades on your first three math tests: 71, 78, 81. You only have one test remaining. What is the highest possible test average you can
Macbeth contains which supernatural elements? A.Ghosts and curses B.Angels and demons C.Wizards and dragons D.Blood and death Help is GREATLY appreciated.
If a car travels 640 miles in 11 hours, what is the average rate (speed) of the car? A) 0.017 mph B) 17.12 mph C) 58.18 mph D) 62.9 mph
What is the square root of 28 approximated to the nearest tenth
WHhich choice is equivalent to the product below? √6•√3 A. 3√2 B. 9√2 C. 3√3 D. 2√3
What is the slope and y- intercept of the gtaoh of each equation Y=-x-1
Which of the following most effectively condenses the underlined sentence by using deletion and substitution? A. After all, how could one prove one had flown an