lujainehamdan1
lujainehamdan1 lujainehamdan1
  • 26-05-2021
  • Mathematics
contestada

if a pack of ramen noodles cost $3.48 what is the unit rate (in cents)?

Respuesta :

queensland100
queensland100 queensland100
  • 26-05-2021

We assume you are converting between dollar bill and cent.

Answer Link

Otras preguntas

what is beyond the city of ember?                               for the book:                                                  the city of ember
What is the answer to -5x+7y=11 -5x+3y=19
How do you write 20,484,163 in expanded form?
how do you write 100,203 in word form
Specified variable a = 3b - c, for b
how do you write 15,409 in expand form and in word form
Solve for x: 8 is to 64 as 2 is to x
solve: 5/6x-2x+4/3=5/3
Crossword hint (6 letters): Transport type with a net movement of substance across a membrane against a concentration gradient; requires use of cellular energy
How Do I Solve 3/2y= 16/y+2