orioncest
orioncest orioncest
  • 23-07-2021
  • Mathematics
contestada

The sweet shop sells licorice at $9.40 per kg. How much would 250g of licorice cost?

Respuesta :

zeinab60 zeinab60
  • 23-07-2021
Answer:2,350$


9.40 x 250=2350
Answer Link
choatnyalat choatnyalat
  • 23-07-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

1kg=1000

Answer Link

Otras preguntas

factorise 15a + 6b= thanks
Cells in the body experience changes with aging. As cells age they tend to become __________ and as the body ages it tends to have __________. A) larger; more c
What is the slope of the line that passes through the given points? (6, 2) and (7, 4) a.-2 b. 1/2 c. -1/2 d. 2
During a cell's development, it differentiates. How does differentiation occur? A. A developing cell's function is determined by the number of organelles it co
Can someone please do this?
The senior counselor is making a histogram of the yearly cost of tuition of 20 colleges. Tuition ranges from $5,000 to $51,000 a year. What would be best to cou
Jean is being individually treated for anorexia nervosa. her therapist is using a technique that is helping jen increase her introceptive awareness and decrease
This is my social studies assignment. I need to write 4 letters from 2 penpals in Ancient Rome. Here is the assignement. During Lessons 1–6, you learned about
Among what class of workers does johnson place writers of dictionaries
what does this mean? and is this the correct why to say it, if you want to say that in france they celebrate their national day July 14. En france Nous célébron