tianaalridge0131
tianaalridge0131 tianaalridge0131
  • 21-08-2021
  • Mathematics
contestada

What is the answer ?

What is the answer class=

Respuesta :

renardtnt1
renardtnt1 renardtnt1
  • 21-08-2021

Answer and Step-by-step explanation:

To find out the answer, we need to first find how much money it is to buy 1 kg of almonds.

So, do 34 divided by 4.

[tex]\frac{34}{4} = 8.5[/tex]

Now, multiply 8.5 by 5.

8.5 × 5 = 42.5

The cost for 5 kilograms of almonds is $42.5

#teamtrees #PAW (Water And Plant)

I hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

why do you think the depression led to the development of some extreme policies ?
Find the area of this circle
The incident response team found malware on several user workstations. Trying to remove the malware infection is becoming time consuming. There is important dat
PLS HELP will give brainliest!!! 1. 0.87 (7 repeating) written as a fraction is _____. 8/9 81/90 79/90 2. -0.38 (8 repeating) written as a fraction is _____. -
Simplify (ab)(ab)(ab)(ab).ab 4a 4b 44ab
Dekanawidah uses the phrase "Tree of the Great Long Leaves" in the Iroquois Constitution to suggest that members of the Iroquois Confederacy will be comfortable
..A number divided by 5 is 15 how do you right it as a equation
√5 • -4√20PLEASE SHOW STEP BY STEP ON HOW YOU SOLVED THE EQUATION​
Which best describes what is happening in section B? Jamal is stopped. Jamal is speeding up. Jamal is slowing down. Jamal is traveling at a constant speed.
Hi, can you help me with these? It's really hard :(​