pellotperezmariet pellotperezmariet
  • 25-08-2021
  • Mathematics
contestada

You buy butter for $4 per pound You need 4oz of butter for your formula How much does the butter for 1 portion cost?

Respuesta :

iiyumi iiyumi
  • 25-08-2021
2 I think :) hope this helped
Answer Link

Otras preguntas

Information density is a key characteristic of performance dashboards. a. True b. False
Which term is used to describe a public-key, cryptography-based mechanism for proving the source (and possibly integrity) of a dataset or message?
What does the exclusionary rule prevent? How does the use of search warrants support this rule?
If your test increased by 14 points, what percent did you increase if there were 50 questions in total? show work
Analyze the social and economic impacts of the second industrial revolution
An ideal monatomic gas at 300 k expands adiabatically and reversibly to twice its volume. what is its final temperature?
While parachuting, a 66.0-kg person experiences a downward acceleration of 2.60 m/s2. 1) what is the downward force on the parachute from the person? (express y
Select the inequality in standard form that describes this situation and abd graph Mr Rainbow is ordering pizza and bread sticks for a school pizza party and ha
The ____ directory contains configuration files that the system uses when the computer starts.
A certain species of tree grows an average of 3.1 cm per week. Write an equation for the sequence that represents the weekly height of this tree in centimeters