TavjcaajSamilyngo TavjcaajSamilyngo
  • 23-12-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate if 36 pack of dr.peppers costs 16.20?

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 23-12-2016
16.20 / 36 = 0.45 per pack
Answer Link

Otras preguntas

A short, interesting story related to your subject is called a/an
how did the production of goods such as clothing and furniture change in the late 1800's?
(2x+1)+(×-10)=90 how do i solve this
Who does a United States Senator represent?
what amendment is the only consitutional amendment that was ratified by approval of conventions in three-fourths of the states?
What's the purpose of the Bill of Rights?
Consider a bathtub filled with water, with a plug in the drain. How long would this be considered a closed system?  A. a few seconds   B. 2 hours   C. 10 h
round each number to the specified place3,422,087  thousands19,499,890 millions507,378 millions207,689 ten thousands
the part of a line between two points on the line
A higher than normal high tide is called A. a spring tide. B. a neap tide. C. a breaker. D. the tidal range.