MLGGamer25
MLGGamer25 MLGGamer25
  • 23-12-2016
  • Mathematics
contestada

At a bead store, glass beads cost $2.85 per ounce. What is the price for 8.6 ounces of glass beads?

Respuesta :

Chazc
Chazc Chazc
  • 23-12-2016
(2.85)(8.6) = $24.51
Answer Link
prixlessme
prixlessme prixlessme
  • 23-12-2016
The price for 8.6 ounces will cost $24.51
Answer Link

Otras preguntas

Which dialogue is punctuated correctly? A. The principal said "I am proud of how the students did in the musical"! B. "Me too!" the music teacher replied, "They
Answer the following questions choosing the stem-changing verb that makes the most sense in the sentence. Once you have chosen a verb, write the correct form in
Which of these is Newton's 3rd law of motion? Equal and opposite forces F = m x a Inertia Gravity
Difference between Laboratory Thermometer and Clinical Thermometer.​
The hypotenuse of a right triangle is 6 feet long. One leg is 2 feet longer than the other. Find the length of each leg to the nearest hundredth of a foot.
what is the main function of the cell wall in a plant cell
Sam needs a bowl to mix her punch. She has 2-cup bowl, and a 6-cup. What is the smallest bowl sam can use to make her punch?
Please help me with thisAn effect of the great awakening was that:A. followers were convinced that God was the domain of established churches.B. new laws were c
PLEASE NO LINKS AND NO NEGATIVITY!!!
Select the correct answer. Evaluate the following expression when x = -4 and y = 4. A. B. C. D.