AGirlWithTooMuchTime
AGirlWithTooMuchTime AGirlWithTooMuchTime
  • 21-10-2021
  • Mathematics
contestada

Strawberries cost $3.00 per pound. ( 20 points! )

How many pounds of strawberries can you buy for $11.00?

Good luck!

Respuesta :

rinnn001 rinnn001
  • 21-10-2021
you can buy 3 pounds of strawberries for $9

thanks for the luck i think i did good ^^

have a good day/night/afternoon :)
Answer Link

Otras preguntas

3x-1=11 solve for the variable
Who argued in "leviathan" that the state was powerful because it represented the collective power given up by the people?
What is the name given to the part of an enzyme that a substrate binds to?
8/3 - 1/2 plz send help
which pair of numbers has a sum of 20 and quotient of 4
What does a composer create when motives are pieced together? parameters orchestration theme symphony?
why is a square root of a whole number is always a rational number?
What were the Ku Klux Klan’s main goals and what methods did they employ to achieve them?
What is the significance of celebrating janai purnima
Explain the difference between contact and non-contact forces. Give an example of each