mya691442
mya691442
21-11-2021
Mathematics
contestada
solve pls brainliest
Respuesta :
Beedex
Beedex
21-11-2021
The answer is 16 square meter
If you want a detailed solution
Tell me
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 94+ )
Otras preguntas
Theo's mom bought an eight-pack of juice boxes at the store for $4.Find the unit rate for the juice boxes. Example
el teatro tiene 20 filas de asientos con 18 asientos en cada fila. Los boletos cuestan $5.00. El costo si se vende todos los asientos es de 20×18×5.
To Montisquieu, what will ultimately cause the state to perish
Most keyboards today are arranged in a(n) _______ layout. A. alphabetical B. QWERTY C. numerical D. ASDF
Explain how to compare numbers using place value ?
3(5 − 2x) = −2(6 – 3x) − 10x
What does this mean?
what is the number sequence for 32,26,20
What is the distance around a triangle that has sides measuring 2 1/8, 3 1/2, and 2 1/2 feet?
how are the two angles below related. Drawing not to scale. 45 degrees and 135 degrees