darivelasquezavelar darivelasquezavelar
  • 22-11-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of using a game facility is $1 for every 12 minutes. Talisa writes the function for the cost per hour as

Respuesta :

jasminet0974 jasminet0974
  • 22-11-2021
m=minutes
h=hours


$1 + 5m
Answer Link

Otras preguntas

How do you determine the theme of a story?
Well someone deleted y other question so whats 5x5+3-4.
noble gas notation for calcium
Mr. Lopez and Ms. Spence both went on separate road trips this summer. Ms. Spence drove 873 total miles and Mr. Lopez drove 77 more miles than Ms. Spence. How m
PLEASE HELP ENGLISH Which sentence uses a pronoun to emphasize the subject? A.) Mr. Anderson himself delivered the box of oranges. B.) Mr. Anderson delivered th
Which of the following expressions is correct? |-37| = 37 -|37| = 37 |-37| = -37 -|-37| = 37
enter in the number below that will make the right expression equivalent to the left expression: 1. 7+2+n=____+n 2. (3+7)+6=____+6 3. 2+(3+7)=2+___ 4. 10+2+5=__
39. You expect to receive $5,000 in 25 years. How much is it worth today if the discount rate is 5.5%?
Is there any destiny 2 fans here. here's my question 85×35×999×63=
Kto napisze mi rozprawkę nie tu proszę podawać swoje mesengery w komentarzu z polskiego ta rozprawkę