kiaramarie5053 kiaramarie5053
  • 22-11-2021
  • Mathematics
contestada

JJ buys sweets for £1.09 he gets 31 pack of them each cost £1.09 how much will it cost in total

Respuesta :

5nkjyk45b2 5nkjyk45b2
  • 22-11-2021

Answer:

£33.79

If each pach is £1.09 and you buy 31 packs you get the expression 1.09 * 31 which is equal to 33.79

Answer Link

Otras preguntas

Why do Bible scholars indicate that Matthew wrote for the Jews? The Gospel ends with "Woe to the Jews who do not heed these words." He includes many references
Draw a line segment and copy it to the right of the original segment. Explain your steps and justify each step used. Bisect the original line segment from probl
which is a place where subduction occurs?
find the quotient of 5^6/5^5
What can you accomplish by selecting the Borders and Shading option?
Sedimentary rocks formed from broken fragments of other rocks are ____.
Twelve girls try out for the hockey team. Two play goal, four play defence, and the rest play forward. How many different starting lineups could the coach cho
what is the relationship between Balkan history and geography?
What is the ratio of the total surface area of a cube to its lateral surface area?
Events M and N are independent events. In this scenario, if P(M) = 0.46 and P(M and N) = 0.138, then P(N) = .