kstadler6098 kstadler6098
  • 22-11-2021
  • Mathematics
contestada


At Grocery Mart, strawberries cost $2.99 for 2 pounds and at Baldwin Hills Market, strawberries cost $3.99 for 3 pounds.

Respuesta :

aaaaaaaaaayyyy aaaaaaaaaayyyy
  • 24-11-2021

Answer:

At Grocery Mart 1 pound of strawberries cost $1.50 and At Baldwin Hills Market 1 pound of strawberries cost $1.30.Hope this helped!

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is 70 over 9 in simplest form
Write 12,430,090in expanded form
solve for 7 hundreds x 10 in unit form and standard form
What is .454545... As a reduced fraction
write thirteen and nine tenths in standard form
Which of the following statements contains a quotient? A. 7 + 6 = 13 B. 7 × 6 = 42 C. 42 ÷ 6 = 7 D. 7 – 6 = 1
What is the values of the 4s in 244
Natural law in a sentence
what steps must a historian take to evaluate historical evidence
y=x to the second power + 5x+1 Who can find the answer to this