cherryma4 cherryma4
  • 23-11-2021
  • Mathematics
contestada

a tube of toothpaste is marked 3.92 for 8 ounces what is the price per ounce

Respuesta :

nyashiapeach
nyashiapeach nyashiapeach
  • 23-11-2021

Answer:

$0.49

Step-by-step explanation:

Answer Link
tinytott2016
tinytott2016 tinytott2016
  • 23-11-2021
answer: $0.49

explanation: 3.92/8 = .49
Answer Link

Otras preguntas

Identify the form of energy that is converted into thermal energy by your body
After the passage of the 1965 Immigration Act, where did most immigrants to the United States come from? Canada and Vietnam Latin America and Asia southern and
who is the smarteset person in the wourld
Which property does the statement illustrate? Column A Column B 1. If x – 3 = y and y = 8, then x – 3 = 8. 2. If x + 2 = 7, then 7 = x + 2. 3. If m = 2x and
Why was the 25th Dynasty so important for both Kush and Egypt?
Is the group of words a simple sentence, a compound sentence, or a run-on sentence? I hear thunder I feel rain. A. run-on sentence B. compound se
what is 500 divided in the ratio 3:7
What would you do if you are not recieving emails in your phone whilst you are out of the office?
How do you find mu?
A regular pentagon is inscribed in a circle whose radius measures 9 inches. Find the area of the pentagon.