Heather11123
Heather11123 Heather11123
  • 23-01-2022
  • Mathematics
contestada

If you can buy one can of pineapple chunks
for $2 then how many can you buy with 10

Respuesta :

homeworkmaker121219
homeworkmaker121219 homeworkmaker121219
  • 23-01-2022

Answer:

5

Step-by-step explanation:

10/2 = 5

Answer Link
Аноним Аноним
  • 23-01-2022

Answer: 5 i think cuz 2 x  10 is 5

Step-by-step explanation: Hope this helps :)

Answer Link

Otras preguntas

I need help ASAP thank you
Why the Government of Iran is considered a theocracy (A) It has no constitution (b) It is run by a religious leader (C) It is run by a dictator (D) It recogniz
3/4 pound of Colby cheese costs $1.69. Find the unit price per pound. (3/4 pound=12)
how popular are biomeric device?
The side-by-side stemplot below displays the arm spans, in centimeters, for two classes. A stemplot titled Arm Span (centimeters). For Class A, the values are 1
I need to know the answer please
what do most elections for local state and federal offices have in common
10 times a certain number plus 5 times the same number equals 90 what is the number​
How much energy is stored in a spring that is compressed 0.650m if the spring constant is 725N/m?
when is there equal length of day and night all over the world​