graciemarie920 graciemarie920
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada


3 pounds of grapes cost $2.43. What is the cost per
pound?

Respuesta :

2260945
2260945 2260945
  • 25-01-2022

Answer:

Cost per pound is .81 cents

All you have to do is divide 2.43 by 3

Answer Link

Otras preguntas

what is the place value of the 2,0,9,4,5 in 7854209
what is 2 x 678 + ( 67+97)- 21
what is the difference between sarcasm and irony?
what ideas did the republican party support?
what group of people is being criticized by this cartoon?
(p-7)(p+8) write in standard form
What is ionization energy
A decision based on who is harmed in the lease is in example of which type of decision making
write the polynomial in standard form. then name the polynomial based on its degree and number of terms. 7g - 8g^3 5g^2 - 1 a) -8g^3 5g^2 7g - 2; cubic polynomi
is 8 * 10^-2 written correctly in scientific notation