qwentinschool
qwentinschool qwentinschool
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

So if you need 30 juices but you can buy 10 juices for 2.43 how much does it cost for 1 juice?​

Respuesta :

farthadjrmy
farthadjrmy farthadjrmy
  • 25-01-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

      0.243

10  2.430

    - 20

         43

        -40

            30

           -30

               0

Answer Link

Otras preguntas

Which state of matter has a fixed volume but no fixed shape? Solid liquid gas they are all the same
Math Help please show work please due soon uwu :3
thre reason for us declaration of war
Read the passage below from “Marigolds” and answer the question. I had indeed lost my mind, for all the smoldering emotions of that summer swelled in me and bur
Question 2 10 pts Grace is a 13-year-old who is brought to the ER by her mother after patient woke from sleep with throbbing intense head pain. Patient reports
Can i get some help ill give brainliest if answers are correct
why does the amazon basin have hot and wet climate throughout the year​
What are the coordinates of quadrilateral A'B'C'D'?
Bill of Rights Scenario 5 Juan’s science teacher asks the class to exchange papers to correct last night’s homework. Juan refuses to let anyone except the teach
Which sentence is the BEST example of alliteration? A) Many of the gene banks from which the Svalbard duplicates come are located in developing countries. B)