qwentinschool
qwentinschool qwentinschool
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

So if you need 30 bags of candy but you can buy 30 bags for 4.89 how much does it cost for 1 bag?​

Respuesta :

sply0992
sply0992 sply0992
  • 25-01-2022

Answer:

approximately 16 cents a bag

plz mark me brainliest :)

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Find the distance between (-2,-3) and ( 0,3)
which is ur favorite my hero academia/boku no hero academia/mha girl??
What kinds of hardships did homesteaders face on the Great Plains?
help me please so I can do it​
On January 1, 2021, Avondale Lumber adopted the dollar-value LIFO inventory method. The inventory value for its one inventory pool on this date was $265,000. An
https://ny.pbslearningmedia.org/resource/chemical-engineering-your-future/chemical-engineering-video/ by this video, how are chemical engineers and chemists sim
In lines 34-35, the speaker’s use of the words "cut" and "cutting" most clearly suggests a similarity between the
Infer: Naos is a star in the Argos constellation. It has a very deep blue color. What do you think is the approximate temperature of Naos?
i will give brainliest to the right answer:)ty sm!!
slope is 2/3 y- intercept is -2