tyytheblackbarbie tyytheblackbarbie
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

Strawberries cost $3.00 per pound. For each question

Respuesta :

s906236
s906236 s906236
  • 25-01-2022

A. 1/3 pound

B. 11/3 or 3.666666667

Answer Link
yua26 yua26
  • 25-01-2022

Answer:

uhhhh you didnt put the full question so i cant rly answer

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A sample of metal has a mass of 21.17 g, and a volume of 7.98 mL. What is the density of this metal? density:
I need help will give you fives star
Helpppppppppppppppppppppppppppppppppp
It is easier to lift the load as the load is pushed towards the wheel in a wheelbarrow​
I need help with this question thx​
I will Mark you as brainliest if you explain
Divide 26hours and 6minutes by 6.
When the opportunity cost of producing a good rises as you produce more of it, you experience:_______. a. increasing marginal utility. b. inferior goods. c.
Please help and if you can please explain how you got that answer
explain how physical and environmental resources determine how they are used​