babygirl1041 babygirl1041
  • 23-02-2022
  • Mathematics
contestada

Did I do this right? ​

Did I do this right class=

Respuesta :

jimthompson5910 jimthompson5910
  • 23-02-2022

It appears the points are in the correct locations on the grid. Your graph is almost done. You need to draw a straight line through all of the points to finish off the graph of y = 1.49x

The origin represents the idea that 0 pounds of oranges cost $0

You have the correct unit rate. It indicates the oranges cost $1.49 per pound.

Answer Link

Otras preguntas

substitution method4x + y = 146x - 3y = 3​
The US and Russia were not allies at first- why
Enzymes speed up chemical reactions. Explain how amylase breaks down starch. (pls give detailed paragraph i will mark you as brainliest)
Lost boys summary in a brief way explanation.I will mark brainliest
pls solve this is urgent
The expressions p(200 - 5p) and -5p2 + 200p define the same function. The function models the revenue a school would earn from selling raffle tickets at p dolla
Which cell types are found in fibrous connective tissue?.
We all have a tendency to make illusory correlations from time to time. Try to think of an illusory correlation that is held by you, a family member, or a close
A carton has a mass of 1.2 kg correct to 2 significant figures. Calculate the minimum possible total mass of 20 cartons. Please help
Directions: Read each analogy. Identify the choice that best completes the comparison.1. square: box :: circle: round circle sphere2. chauffeur: car :: pilot: a