mayroneehernandez96 mayroneehernandez96
  • 25-02-2022
  • Mathematics
contestada

A bakery sells 6 bagels for $2.64 complete the table to illustrate the unit price of a bagel

Respuesta :

hammy2007j3
hammy2007j3 hammy2007j3
  • 25-02-2022

Answer:

I don't know what type of table you are talking about but to find the unit price divide 2.64/6

Answer Link

Otras preguntas

Round 275,198 to the nearest hundred thousand.
PLEASE HURRY Question 5 Multiple Choice Worth 4 points) (06.01)A scatter plot is shown: 7 6 5 4 3 . 1 o 0 1 2 What type of association does the graph show betwe
A line passes through the point (-1,-7) and has a slope of 5 Write an equation in slope-intercept form for this line.
what equation is equal to: 5x-(9-6x) ​
1) Walter opened a bank account with $0. He deposits $200 in the bank each month. Write an expression that represents how much money Walter has deposited after
How do you simplify -0.3 + 25/100
SOLVE THE TRIANGLE BELOW FOR ALL THE MISSING PARTS AND FIND THE AREA OF THE TRIANGLE b = 7, c = 10, A = 51°
find the value of x for the following equation 4(6x -9.5) = 46
complete it l.The signature represents the amount of beats in each bar true or false2.Bigger instruments gives higher pitched sound true or false ​​​
What is the solution to the system of equations below? s 2y = x + 6 1 3.x = y +7 (20, 13) (13, 20) (5, 4) (4, 5)