Airyona1
Airyona1 Airyona1
  • 24-01-2017
  • Mathematics
contestada

At the county fair, the Baxter family bought 6 hot dogs and 4 juice drinks for $13.50. The Farley family bought 3 hot dogs and 4 juice drinks for $8.85. Find the price of a hot dog and the price of a juice drink.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-01-2017
$13.30+$8.85= $22.15 :)
Answer Link

Otras preguntas

Simplify the following expression and justify each step in your simplification. 5(7-x)+6x(3x+4) I know the answer is 18x^2+19x+35 but I need the process of get
chanasia has a point 75 gallons of paint. She wants to use to 2/5 of the paint to pay her living room. How many gallons of paint will chanasia use?
Find an equation that is parallel to y=5x+1 with points 5,8?
What does matter mean in both sentences?
What is released through nuclear fusion in stars?
Occurs when an object travels in a curved path
9 squared ? 11 ? 8 ? 4 ? 1 = 60 The ? Can be +,-,x or d division
what are benefits of employers hiring teenagers workers?
leo places the pan on the burner, turns on the flame, puts some onions in to brown in butter, and covers the pan to hasten the process. 3 minutes later, he lift
If the road surface of visibility is comprised anyway such as by traffic congestion or bad weather you must