iveyhall47 iveyhall47
  • 25-01-2017
  • Mathematics
contestada

If laundry detergent cost $6.40 for 128 oz and $3.20 for 64 oz. Which is the better buy?

Respuesta :

tylex17 tylex17
  • 25-01-2017
its the same ammount. 3.20 +3.20 is 6.40 and 64+64 is 128
Answer Link
nichole8399
nichole8399 nichole8399
  • 25-01-2017
it's the same either way. whichever u get, u r getting the same amount. it's just double the size and price exactly.
Answer Link

Otras preguntas

what values or ideas can we learn from thanksgiving?
To reach his office on time, Mr Chin usually drives to work at an average speed of 75 km/h. However, if Mr Chin increases his average driving speed by 5 km/h, h
how many questions are on the california permit test
most deaths from ebola are due to loss or organ failure, despite the widespread bleeding characteristic of this disease.
the stock price of ajax inc. is currently $105. the stock price a year from now will be either $130 or $90 with equal probabilities. the interest rate at which
d.Photosynthesis occurs in TWO stages (i) Name then ​
Can you give me ideas for my French project? Writing the beginning of a detective story Thank you for your time!
1/4% of what is 7? what is the answer please​
A student answers all 48 questions on a multiple-choice test by guessing. Each question has four possible answers, only one of which is correct. Find the probab
whose responsibility is it to keep ladders in good condition?