zaidoo zaidoo
  • 26-04-2022
  • Mathematics
contestada

it cost 60$ to for 4 apples how much would 60 apples cost

Respuesta :

Mala388
Mala388 Mala388
  • 26-04-2022

Answer:

$900

Step-by-step explanation:

60/4 = 15

60 x 15 = 900

Answer Link
tpandazhit13 tpandazhit13
  • 26-04-2022

Answer:

900

Step-by-step explanation:

900 it's not that hard 60/4 15x60

Answer Link

Otras preguntas

Read this excerpt from William Shakespeare's Sonnet 93 and fill in the blanks in the paragraph. Whate'er thy thoughts, or thy heart's workings be, Thy looks sho
According to the second law of energy, most energy is wasted in the form of ________ A. sound B. heat C. electricity D. light
Merchant Company purchased property for a building site. The costs associated with the property were: Purchase price $ 178,000 Real estate commissions 15,300 Le
The conversion factor 1 mol/6.02 × 1023 representative particles can be used to find the number of moles when the number of representative particles is known tr
How does distance decay affect cultural diffusion?
Complete the congruence statement by naming the corresponding angle or side. 50 points
Let h(x) = sec(2) Find h' (0) Choose 1 answer: Ta A 1 ea B -1 2 D 0
The conversion factor 1 mol/6.02 × 1023 representative particles can be used to find the number of moles when the number of representative particles is knowntru
Kristina has $400 to spend on shirts and gym shorts for a fundraiser for her schools soccer team. She needs to buy a total of at least 80 items without buying t
the united state and ancient greek democracies are exactly the same true or false?