samararenee4 samararenee4
  • 23-09-2022
  • Mathematics
contestada

A warehouse store sells 3.5-ounce cans of tuna in package of 3. A package of 3 cans costs $3.99. The store also sells 6.5-ounce cans in packages of 4 cans for $6.48. Which package is the best buy

Respuesta :

izabella7717 izabella7717
  • 23-09-2022
Tuna? I think but I just think
Answer Link

Otras preguntas

can anyone with steps Mass of 2x10^21 number of atom of a element is 0.4g. What is the mass of 0.5 mol of the element . (Ans:- 602.2g)
You reflect triangle PQR, with coordinates P(-4, -4), Q(-1, -3), and R(-3, -1), across the x-axis, across the y-axis, and across the x-axis again to form triang
HELP WHAT NUMBER DOES IT SHOW??
Is it a function and whats the domain and range Picture below
A rock is thrown vertically upward from ground level at time t = 0. At t = 1.8 s it passes the top of a tall tower, and 1.0 s later it reaches its maximum heigh
Atmospheric pressure decreases as we move from the sea level to the high altitude​
pls help help help psl
Write a definition of rectitude that demonstrates your understanding of its Latin root
Subtract. −145−(−278) Enter your answer as a simplified fraction by filling in the boxes.
What is Juanita’s character development throughout the book summer of the mariposas