Seudónimo Seudónimo
  • 23-02-2017
  • Mathematics
contestada

Tracy bought 12 flowers for $9.00. How much did each flower cost?

Respuesta :

AnimeBrainly
AnimeBrainly AnimeBrainly
  • 23-02-2017
9/12

around $0.75 

...........................................

Answer Link
atkinsondrangolt
atkinsondrangolt atkinsondrangolt
  • 23-02-2017
You wouls divide 9.00 by 12 to get the answer (75¢)
Answer Link

Otras preguntas

what waa the bonus army
Complete the following sentence using the correct term. 14 is a -------------------- of 7 and 14 GIVE YOU A LOT OF POINTS!!!!!!!!
Which of the following reasons best describes why the number of Jim Crow laws increased in the South in the last decade of the 1800s?
trevon had $24 to spend on 5 pens after buying them he had $4 how much did each pen cost
during the Civil War, the Union benefited from a steady stream of new immigrants, some of whom fought in the war. What kept the south from enjoying the same mea
write another way to describe 14 tens
A store buys jeans from the manufacturer for $30 each and sells them for a 50% profit. At the end of the season, the store reduces the price of jeans by 50%. Wh
How did the Union finally collapse into a Civil war?
How many times does 15 go into 96
Part A: Solve −np − 90 < 30 for n. Show your work. Part B: Solve 5m − 3h = 45 for h. Show your work.