qurik11
qurik11 qurik11
  • 23-02-2017
  • Mathematics
contestada

find the total cost uing each unit 5 ft at $3 per foot

Respuesta :

aalissa5492001
aalissa5492001 aalissa5492001
  • 23-02-2017
The answer to u r question is 15 dollars
Answer Link

Otras preguntas

An aircraft on it's take-off run has a steady acceleration of 3m/s^2. How much velocity does it gain 10 seconds?
What is the correct name for SO3?
Nikita built a dollhouse in the shape of a rectangular prism. The base of the dollhouse has an area of 12 square feet. If the volume of the dollhouse is 48ft3,
A-Plus Auto Body is painting flames on a customer's car. They need 2 1/2 pints of red, 3 pints of orange, 3/4 pint of yellow, and 7 pints of blue paint. They
How do you do this problem? Solve by factoring or finding square roots. x^2-1=0
I am greater than 30 and less than 40. the sum of my digits is less than 5
if dimensions of a triangle are 2 times bigger, how does the area of the triangle change?
an 8 pound of apples costs 17.50. what is the unit price
Which word best describes the mood created by the line 10-12 of the poem? (My Unfaithful Evening Friends) A. Jubilant. B. Thankful. C. Weary. D. Lonely.
À quelle heure est-ce que tu rentres chez toi?