liamdg03 liamdg03
  • 24-04-2017
  • Mathematics
contestada

6 pears for $2.10. How much is each pear?

Respuesta :

19wohlvic
19wohlvic 19wohlvic
  • 24-04-2017
.35 cents is the answer
Answer Link
cupcakeberry500
cupcakeberry500 cupcakeberry500
  • 24-04-2017
Each pear is $0.35 because $2.10 divided by 6 equals $0.35.

Hope this helps.
Answer Link

Otras preguntas

please help ASAP pls !!!!
If the range of the coordinate transformation f(x, y) = (-2x,-3y +1) is (4, -2), (2,-5),(-6,4), what is the domain?
Are people more respectful online or in person?
1.A. Let's go for swimming. Begin: I suggest...​
Question 1 of 10 Which benefit does a community experience when its members have a high level of health literacy? A. People are less likely to use medical resou
how does exercising and defending civil rights show good citizenship?
Explain in your own words how you can use MSCONFIG and Task Manager to troubleshoot problems on the computer.
5. (6y2 - 2) - (9y2 + 5 + 3y)
Which best describes the character of Sylvia in this passage? A) credulous, naive, and simple B) cruel, indifferent, and unkind C) indifferent, bored, and monot
The accepted density of copper is 8.69 g/ml. Calculate the % error if you measured 8.50 g/mL.