sarapnut913
sarapnut913 sarapnut913
  • 26-04-2017
  • Mathematics
contestada

3 cans of soup cost $0.99 how much do five cans cost

Respuesta :

nick2oon nick2oon
  • 26-04-2017
$1.65 THAT IS CLEARLY THE ANSWER BEACEUSE EACH CAN IS 33 CENTS SO 5 CANS IS 33 * 5= 1.65
Answer Link
Аноним Аноним
  • 26-04-2017
the other cans cost 4.95 because when u multiply it gives u that and if u compare the 5 cans are more so it's obvious that it's going to cost more Hope this help's Good Luck
Answer Link

Otras preguntas

2.434 to 3 significant figures
The vertex of this parabola is at (4, -3). When the x-value is 5, the y-value is -6. What is the coefficient of the squared expression in the parabola s equati
What is the square root of 25/9?
how do adrenaline help in dealing with emergency situations
How to find the slope of a line if it says 2x+Y=15 what do i do??
What is Armistice Day?
Ted weighs twice as much as Julie. Mike weighs three times as much as Julie. Together, Ted, Mike, and Julie weigh 210 lbs. What is the weight of each person?
2 m³ of soil containing 35% sand was mixed into 6 m³ of soil containing 15% sand. What is the sand content of the mixture?
What is the difference between primary storage secondary storage and offline storage
On Monday, it took Helen 3 hours to do a page of science homework exercises. The next day she did the same number of exercises in 2 hours. If her average rate o