chloeabijay
chloeabijay chloeabijay
  • 26-05-2017
  • Arts
contestada

the cost of 2.5 pounds of cheese is $6.50 what is the cost for 1 pound of cheese?

Respuesta :

nataly14
nataly14 nataly14
  • 26-05-2017
i would say 6.50 ÷ 2.5 = 2.6 .. but im not sure
Answer Link

Otras preguntas

6. Using trigonometry, solve for the x and y components of the following: a. 17.0 m/s @ 30.0o c. 13.0 m/s2 @ 120o b. 19.0m@240o d. 22.0m/s@300o 7. Usingthecompo
PLZ HELP ME GEOMETRY question is below
A Falcon flew 70 miles in 3 hours what was the speed of the falcon
can anyone tell me Y and X ???
A recent census listed the population of a city as 831,982. Marisol rounds the population to 830,000, and Lindy rounds the population to 800,000. Who rounded th
Help me out plz someone
Plz helps. The elements helium, neon, and xenon are all part of the same _____ on the periodic table. A. Diagonal B. Period C. Row D. Group
Identify the participial phrase in the following sentence: The day we went to Daytona Beach, we observed nearly everyone basking in the warm sunlight. A. wa
Which two words in these sentences are used as puns? 1. An English teacher is like a judge in that she hands out long sentences. 2. A man's home is his castle,
Tony can grow 4 flowers with every seed packet. How many seed packets does Tony need to have in total of 16 flowers in his garden?