connercole2557 connercole2557
  • 25-01-2024
  • Social Studies
contestada

Each bag of apples contains 6 apples. If 5 bags of apples sell for $15, what is the cost per apple?

Respuesta :

Otras preguntas

Say NANI and will give a lot of points
mathematics (please helppp)​
WILL GIVE BRAINLIEST
The Miller family must drive 8 hours to reach their destination. They drive 3 2/3 hours before stopping for the first time. Then they drive 2 3/5 hours before s
List 2 things that are different when serving in pickleball vs. badminton.
Solve x3= 27. A = 13 B. x= 5.2 C. x=3 D. x=9
What does it mean to concede an argument?
I need help (last question)
Which of the following is converted into chemical energy during photosynthesis? A oxygen B sound energy с light energy D glucose
Please Help!! Rectangle A′B′C′D′ is a dilation of rectangle ABCD. What is the scale factor? Enter your answer in the box.