liss18 liss18
  • 22-08-2017
  • Mathematics
contestada

Jill spend $15 on diapers. If they cost $5 a package, how many packages did she buy ?

Respuesta :

ambercolee7 ambercolee7
  • 22-08-2017
The answer is three.
Answer Link
Middel17
Middel17 Middel17
  • 22-08-2017
She got 3, 3x5 is 15 3 groups each one is 5 dollars each
Answer Link

Otras preguntas

Use the Hamiltonian from (6) to solve the Schrodinger Equation and derive the energy of the first-excited state of the harmonic oscillator (this will take about
There is a fire hydrant on the opposite curb. Drawing a perpendicular line across the street, how far away on the other side from that line must you remain when
Two cars are heading toward one another. The cars were initially at rest and separated by a distance of 4700 m. Car A is moving with an acceleration of 3 m/s2.
Simplify 22-2 ( 12 ÷4+2·3)÷3+7
what metal out of Zn, Hg, Au, and Ag would create a chemical reaction with CuSO4
a pump does 460000 of work to raise water to fill a tank. it takes 7 minutes to fill the tank. what is the power of the pump?
What does the graph start at x = 1
why do All sleep aids have limited effectiveness?
Which neurotransmitter is particularly important in Alzheimer's disease?
Marissa's Fashions purchases designer boots from a manufacturer for $50.88 per pair. Marissa then adds a certain amount to the price of the boots as a markup wh