nickgiants nickgiants
  • 23-08-2017
  • Mathematics
contestada

Michael paid $11.48 for sliced cheese at the deli counter. The cheese cost $3.28 per pound. How much cheese did he buy?

Respuesta :

blessedcboriginal
blessedcboriginal blessedcboriginal
  • 23-08-2017
Michael bought 3.5 lbs of cheese 

Divide 11.48 by 3.28
Answer Link
babyt654321
babyt654321 babyt654321
  • 23-08-2017
$11.48 divided by $3.28 is 3.5 lbs
Answer Link

Otras preguntas

In 1692 about how many were accused of practicing witchcraft?
type the word definition
Which generalization about the y-intercept for any equation is correct?
¿Qué verbo traduce la frase? We read
A hardcover math book is 289 pages longer than a paperback math book. if the total number of pages in these two books is 1691, how many pages are in each book?
green paint is made by mixing 5 pints of blue paint with 2 pints of yellow paint. how many pints of blue paint are needed to make 28 pints of green paint
nine fewer than half a number n is five more than four times the number
What is one characteristic of the groundwater that forms caves? A. It is very hot. B. It is very cold. C. It is slightly acidic. D. It is slightly basic.
What risk could a business suffer from while dealing with its overseas client? A dollar appreciation B. labor trouble in its own setup C. cyclone in United St
(PLEASE HELP will give first correct answer brainliest!!) Which option correctly describes glucose catabolism? 1. Glucose is broken down in glycolysis, yielding